Współpraca

Współpraca z centrum oklulistycznym OPTIUM

Współpracujemy z Centrum Okulistycznym OPTIMUM w zakresie diagnostyki chorób reumatologicznych i leczenia powikłań okulistycznych związanych z chorobami reumatologicznymi.

Współpraca interdyscyplinarna

W ramach naszego Centrum planujemy współpracę ze specjalistami z dziedzin: endokrynologii, diabetologii, ortopedii, wraz z możliwością przeprowadzania konsultacji w naszym ośrodku.

Ośrodek Badań Klinicznych

Planujemy otworzenie ośrodka badań klinicznych, którego celem będzie stosowanie najnowszej terapii farmakologicznej u naszych pacjentów. Obecnie prowadzimy rekrutacje do badania klinicznego z lekiem biologicznym dla chorych na toczeń rumieniowaty układowy. Osoby chore, wymagające modyfikacji leczenia zainteresowne udziałem w programie, proszone są o kontakt z naszym centrum.

Elektronizacja dokumentacji medycznej

Uczestniczymy w projekcie elektronizacji dokumentacji medycznej w reumatologii. Wspólnie z iEHR.eu, dostawcą interoperacyjnych rozwiązań opartych na standardach HL7, projektujemy i testujemy szablony dokumentów medycznych zgodnych z Polską Implementacją Krajową HL7 CDA. W wyniku tej współpracy powstały szablony dla konsultacji reumatologicznej, dla skali oceny aktywności choroby DAS28 oraz aplikacja mobilna dla pacjentów, umożliwiająca wypełnianie skal VAS za pomocą smartfona.

Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Vita Longa

Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Vita Longa jest zespołem prywatnych gabinetów lekarskich i psychoterapeutycznych.